Wyjątkowa selekcja

Przepisy

Staram się zebrać tutaj przepisy wykorzystujące przetwory. O to przecież chodzi, aby to, co udało nam się zachować z sezonu, zjeść z ochotą w akompaniamencie dostępnych poza sezonem smaków.

Nie samymi przetworami jednak człowiek zyje. Drugi mój cel to zebrać i posegregować przepisy sezonowe, wykorzystujące to, czego w danym okresie najwięcej, lub zastępujące to, czego nam brak. Stąd podział na pory roku, których przewodnią myślą jest dostępnosć i, nierzadko, fantazja.

Szukaj przepisów

19.09.2022

Rolada makowa na biszkopcie

Zazwyczaj rolady makowe są na cieście kruchym drożdżowym. Ale właśnie nie ta, ta jest na biszkopcie i jest to świetny kontrast dla ciężkiego nadzienia makowego.
Zobacz przepis >>
15.08.2022

Zupa z indykiem, zieloną fasolką i orzechami włoskimi

Tym, co czyni ją wyjątkową, jest szałwia. Nadaje jej ziołowy, bogaty smak. To jest jedna z zup, do których lubię wracać. Dla mnie to kwintesencja jesieni.
Zobacz przepis >>
15.08.2022

Sałatka ziemniaczana

Sałatka z piklami, marynowaną rzodkiewką i imbirem.
Zobacz przepis >>
18.06.2022

Leśne babeczki

Bardzo ciekawy przepis oparty o kuchenną chemię. Dawno temu zupełnie nieświadomie upiekłam ciasto z orzechów włoskich i pietruszki na sodzie, efektem czego był wypiek... zielony w środku. Jakiś czas szukałam,…
Zobacz przepis >>
18.06.2022

Lody ze wszystkiego

Mój ulubiony przepis. Nigdy nie dorobiłam się maszyny do lodów, i nie lubię pracochłonnych dań. Z kolei zawsze staram się mieć w zamrażarce różne owoce.
Zobacz przepis >>
Proudly designed with Oxygen, the world's best visual website design software
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram