Wyjątkowa selekcja

Przepisy

Staram się zebrać tutaj przepisy wykorzystujące przetwory. O to przecież chodzi, aby to, co udało nam się zachować z sezonu, zjeść z ochotą w akompaniamencie dostępnych poza sezonem smaków.

Nie samymi przetworami jednak człowiek zyje. Drugi mój cel to zebrać i posegregować przepisy sezonowe, wykorzystujące to, czego w danym okresie najwięcej, lub zastępujące to, czego nam brak. Stąd podział na pory roku, których przewodnią myślą jest dostępnosć i, nierzadko, fantazja.

Szukaj przepisów

15.08.2022

Zupa z indykiem, zieloną fasolką i orzechami włoskimi

Tym, co czyni ją wyjątkową, jest szałwia. Nadaje jej ziołowy, bogaty smak. To jest jedna z zup, do których lubię wracać. Dla mnie to kwintesencja jesieni.
Zobacz przepis >>
15.08.2022

Sałatka ziemniaczana

Sałatka z piklami, marynowaną rzodkiewką i imbirem.
Zobacz przepis >>
18.06.2022

Leśne babeczki

Bardzo ciekawy przepis oparty o kuchenną chemię. Dawno temu zupełnie nieświadomie upiekłam ciasto z orzechów włoskich i pietruszki na sodzie, efektem czego był wypiek... zielony w środku. Jakiś czas szukałam,…
Zobacz przepis >>
18.06.2022

Lody ze wszystkiego

Mój ulubiony przepis. Nigdy nie dorobiłam się maszyny do lodów, i nie lubię pracochłonnych dań. Z kolei zawsze staram się mieć w zamrażarce różne owoce.
Zobacz przepis >>
Proudly designed with Oxygen, the world's best visual website design software
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram